РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Највкусна француска салата

Одлична комбинација на вкусови за секоја пригода.

Потребно: 

  • 400гр мешано сирење
  • 350гр шунка
  • 300гр свежа краставица
  • 300мл кисела павлака
  • 2 лажици мајонез
  • 50гр ореви

Подготовка: Шунката и краставицата ситно се сечкаат на коцки. Се ставаат во подлабок сад, се додадаваат исечканите ореви и изренданото сирење. Се додава павлаката и мајонезот и се заедно убаво се меша. Се остава да се олади пред сервирање.