РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Супа од тортелини

Брз и едноставен рецепт за целото семејство, кој не одзема време, а децата го обожаваат.

Потребно (за 4 лица):

  • 4 шолји вода
  • 2 коцки пилешка супа
  • 250гр тортелини со сирење
  • Свеж магдонос
  • Бибер
  • Солени крекери

Подготовка: Во тенџере ставете ја водата, и кога ќе проврие ставете ги пилешките коцки и мешајте додека не се растопат во водата. Додадете ги тортелините и варете ги околу 7-8 минути. Додадете го исечканиот свеж магдонос во количина по желба, биберот и ако сакате дополнителни зачини. Може да послужите со солени крекери.