РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Кашичка со цвекло +10м.

Одлична кашичка за бебиња кои имаат над 10 месеци, а која им обезбедува идеален нутритивен внес неопходен за активниот ден. 

Потребно:

  • 300гр сварен интегрален ориз
  • 1 жолчка
  • 200гр сварено цвекло
  • 100гр варено пилешко месо
  • 50мл пилешки бујон
  • Малку јогурт

Подготовка: Оризот, пилешкото, бујонот и цвеклото испасирајте ги така да добиете конзистентна кашичка, во која ќе ги додадете жолчката и јогуртот.