РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Зеленчук со ориз и пармезан

Брз, посен и лесен ручек кој едноставно се подготвува во рерна, без долго стоење над шпоретот.

Потребно:

  • 150гр ориз
  • 300гр зеленчук по желба (морков, грашок, пченка, брокула)
  • 1 помал кромид
  • 2 чешниња лук
  • 2 лажици масло
  • 1 лажичка сол
  • 1 лажичка куркума
  • 250мл зеленчуков бујон
  • Пармезан
  • Црн бибер

Подготовка: Рерната загрејте ја на 180 степени. Исечкајте го кромидот и малку запржете го, а пред крај додадете го и лукот. Тргнете го садот од оган и ставете ја содржината во садот за печење во кој сте ставиле малку масло. Потоа додадете го измиениот ориз, па комбинацијата на зеленчук што сте ја избрале. Се залејте со зеленчуковиот бујон, додадете куркума, сол и црн бибер. Печете во загреана рерна додека не се впие целата течност и не биде готово. Послужете го јадењето топло, претходно наросено со пармезан. Добар апетит!