РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Брз кремаст десерт

Овој предлог рецепт за слатки грицки, односно ужина се подготвува од само три состојки, а е здрав и претставува вистинско уживање.

Потребно:

  • 1 лажица омилен путер (кикирики, бадем…)
  • 1 лажичка мед
  • ¼ шолја јогурт

 

Подготовка: Измешјате ги сите состојки и уживајте во чудесниот вкус. По желба може да го додадете и омиленото овошје.