ЛЕТНА ЗАБАВА: Колку деца треба да имате според хороскопскиот знак?

Колку деца сакаш да имаш? Каква мајка ќе бидеш? Ѕвездите веќе имааѕ некои интересни и забавни одговори и провери дали се поклопуваат овие бројки со твоите планови

ОВЕН: Мајка војник со многу деца

Жените во овој знак можат да имаат многу деца. Три, четири или повеќе? Зошто? Па за почеток, тие се малку импулсивни. Ќе се заљубите во вашето прво бебе и повеќе нема да можете да застанете. Но, не треба да се грижите затоа што борбен хороскопски знак. Имате се што ви е потребно за  предизвици во родителството. Вие сте моќни и самоуверени. Вие сте независна, но и по малку дива. Само затоа што сте мајка, не значи дека ќе се изгубите себе си. Вие разбирате дека треба да го одделите вашиот сопствен живот од семејниот. Исто така, ќе сакате вашите деца да имаат свој живот кога ќе пораснат, така што мала е шансата да станете „ хеликоптер родител “.

БИК: Сериозна мајка на две деца

Според ѕвездите, мајките во овој знак треба да има две деца со мала разлика во возраста. Вие сте трпеливи и грижливи, што се прекрасни квалитети кога се грижите за мали деца. Две деца ви се доволни – повеќе од тоа значи дека би можеле да бидете преоптоварени. Кога станува збор за родителството, вие знаете како да измешате забава и одговорност. Сериозни сте кога тоа е потребно. Ќе им кажете на вашите деца да погледнат двапати пред да го преминат патот и тие ќе го сторат тоа. Но, кога тие ќе дојдат на другата страна, ќе можете да се опуштите и да уживате. Стоите цврсто на земја, но не се плашите од време на време да скокате со децата во калта. За среќа на вашето семејство, оваа мајка троши внимателно. Нема да потрошите пари за ништо лудо. Ќе одгледате деца кои ќе почитуваат авторитет и убаво се однесуваат.

БЛИЗНАЦИ: Непредвидлива мајка

Како двоен знак во зодијакот, ѕвездите ќе ви предвидат близнаци. Близнаците имаат две страни и многу љубов кон сè што е двојно. Вие сте грижливи и сакате да го поттикнувате генијалност кај вашите деца. Вашите деца први ќе ја читаат и ќе ја знаат азбуката. Но, не дозволувајте вашата нетрпеливост да преовладува. Вашите деца знаат дека со вас никогаш не е здодевно.  Вие сте комплексна личност и честопати имате различни мислења за иста работа. Од една страна, ќе бидете многу строги во однос на храната што ја јадат вашите деца, но и целосно опуштена кога станува збор за типот на музика што ја слушаат. Можеби и сами да однесете ги во некој клуб! Вие сигурно не сте традиционална мајка, но вашите деца ќе ја сакаат вашата страст и желба за живот.

РАК: Посветена мајка на две деца

За мајка со овој хороскопски знак, астрологијата предвидува две деца меѓу кои разликата е неколку години. Вие сте мајка на зодијакот, вие имате вроден мајчински инстикт и љубов кон родителството. Вие сте всушност мајка на сите ваши пријатели, а понекогаш ви се лини дека сте родени за да бидете мајка. Уживате во својот дом и семејните врски, така да никој нема да биде изненаден ако одлчите својот живот да им го посветите само на децата. Но, може да бидете склони кон промени на расположението, поради што ѕвездите ви предлагаат неколку години разлика помеѓу децата. Од самиот почеток ќе имате длабока врска со децата.

ЛАВ: Страствена мајка на две до четири деца

Секоја лавица има потреба од нејзини лавчиња. Ѕвездите мислат дека треба да имате од две до четири деца. Можеби ви звучи како тоа да се големи бројки. Не грижете се! Мултитаскингот е нешто природно за вас, а притоа сте и многу трпеливи. Имате природен мајчински инстикт кој ќе ја надмине вашата потреба за самостојност. Вашата независнот ќе ја пренесте и на вашите деца. Страствена личност сте, па такви ќе бидете и во улогата на мајка. Гордо ќе растете успешни и способни деца. Вашоте деца ќе бидат инспирирани од вашиот успех.

ДЕВИЦА: Уредна мајка на едно дете

Ѕвездите предвидуваат едно слатко дете за вас. Искрено, знаете дека може да станете анксиозни и пог голем стрес во некои ситуации. Во родителството не би било поинаку. Најдобро за вас е да имате едно дете на кое ќе може да му се посветите во целост.

Ќе уживате и ќе му влевате љубов и внимание на вашето дете. Сакате да имате ред во својот живот. Дневници на хранење совршено пополнети, но од друга страба, знаете да бидете и комплетно опуштени во игра со децата. Вие сте мозок, па понекогаш може и да ви биде тешко цел ден да поминете со мало човече кое се развива и расте. Но, мајчинството е патување кое е полно со авантури и мудрости. Ќе дојдете на место на кое треба да бидете!

ВАГА: Балансирана мајка на две, 4 или 6 деца

Вагите сакаат рамнотежа, праведност и рамноправност. Всушност, вам толку ви се важни овие работи, да ѕвездите мислат дека можете да имате различен број на деца. Вие исто така сте личност која е отворена за посвојување бидејќи безгранично сте сочувствителни. Желбата за рамнотежа ќе го одреди вашиот родителски стил. Ќе барате мирна точка во мајчинството, дури и кога околу вас е хаос. Кога децата ќе дојдат во вашиот живот, ќе станете организирани и ќе почитувате распоред. Ќе уживате д аим помагате и да ги организирате животите на децата.

ШКОРПИЈА: Ексцентрична мајка на многу деца

На шкорпиите им се допаѓа идејата да растат цела војска деца, а ѕвездите се согласуваат дека совршено би ја извршиле таа задача. Вие сте темпераментен знак, но тоа само значи дека ќе имате доволно љубов за своите деца. Имате силна желба да бидете опкружени со саканите. Кога се работи за родителството, може да бидете и помалку ексцентрични. Вашето расположение често се менува, а децата нема секогаш да бидат сигурни дали треба да останат или да ‘побегнат’. Но, вие сте секогаш тука да им чувате грбот. Силно го штитите вашето семејство, а како воден знак познато е дека многу брзо ќе се прилагодите на мајчинството. Ќе знаете што точно треба да направите што пред вас се исправи родителски предизвик.

СТРЕЛЕЦ: мајка авантурист на едно дете

Жената Стрелец ѕвездите ја гледаат со едно дете, но може и да не посакате да бидете мајка. Не го сфаќајте ова погрешно, овие мајки се апсолутно супер. Но, поради својата авантуристичка природа, тешко остануваат на едно место, а можеби и ќе им биде тешко да се борат со барањата на мајчинството. Ако се одлучите вашето дете да го носите со вас по целиот свет, ќе бидете најдобри во тоа, а вашето дете ќе има најубаво детство. Вашиот дух е слободен, така што ќе мора м,ногу да се прилагодите кога ќе станете мајка. Сакате да живеете во сегашниот момент, импулсивно да делувате и им верувате на своите инстикти. Одгледувањето дете бара многу енергија и време, затоа треба да бидете искрени и да си признаете себе си дали сте подготвени за посветеност. Ако се одлучите за мајчинство, ваштето дете ќе биде среќно со мајка како вас.

ЈАРЕЦ: Супер мајка на три деца

Овој знак може да направи баш се! Сериозно, како да сте супер суштество или слично. Нема да ви биде проблем да растете ти деца со мала разлика во години, да управувате со домаќинството и да работите своја работа. Не грижете се, за многу кус период, вашите деца ќе ви помагаат. Како што Ракот е мајчински знал, така Јарецот е татковски знак што ќе влијае на вашиот стил на родителство. Вие сте заповедник кој сака структура и моќ. Тоа значи дека не се плашите да спроведете правила и да ги подучувате децата на тешки лекции.

Тоа не значи дека не можете да бидете емотивни или дека немате ваша женска страна, тоа само значи дека сфаќате дека родителството е тешка работа, но некој тоа мора да го направи.

ВОДОЛИЈА: Прилагодлива мајка со едно дете

Сакате авантура и мечтаење. Всушност, имате детска енергија во себе поради која тешко се прилагодувате на мајчинството. Ѕвездите мислат дека ќе бидете најдобри со едно дете на кое може да му се посветите, а да не изгубите од вашата имагинација. Вие ќе бидете прилагодлива мајка. Се ве интересира и ќе го пробате секој совет за да видите кој најдобро функционира за вас и бебето. Со сето тоа експериментирање, вам ќе ви биде пријатно во вашата улога. Ќе го поддржувате своето дете ако сака да стане актер, научник или наставник и ќе бидете подготвени да научите се што треба да знаете.

РИБА: Топла мајка на пет деца

Внимавајте Шкорпии, Рибите би можеле да ве победат во трката со најмногу деца. Сакате да бидете опкружени со мало јато рипчиња. Ѕвездите мислат дека ќе бидете среќни со пет деца, а може и повеќе. Исполнети сте со емоции и не можете да дочекате да дојде времето кога ќе се грижите за вашето семејство и ќе ги водите децата низ животот. Кога се работи за родителство, топли сте, но и помалку перфекционисти. Сите мајки ќе бидат љубоморни на вас. Вие сте мајка која ќе следи последните модни трендови, но и ќе им обезбеди на децата топол дом полн со љубов. Сочувствителни и елегантни. Вие ќе бидете пример за вашите деца, а останатите мајки ќе сакаат да бидат вие. Полни сте со безусловна љубов и поддршка за семејството, авашата врата секогаш ќе биде отворена за семејството и соседите.