РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Тенки питки кои секогаш успеваат

Тенките лепињи се одличен прилог на многу јадења. Може да се послужат со риба и месо на жар, со свежа салата или некој сочен и густ кари сос. Може да се сервираат како мезе, а се вкусна комбинација и со чинија чорба или вариво.

Потребно:

  • 250гр брашно
  • 1 прашок за печиво
  • 250гр грчки јогурт
  • 1 мала лажичка сол

Подготовка: Измешајте го брашното со прашокот за печиво, грчкиот јогурт и солта. На набрашнета површина замесете ги состојките додека не добиете еднолично и мазно тесто. Поделете го тестото на 6-8 парчиња со приближно иста големина и оставете да се одморат на собна температура околу 10 минути. Секое парче тесто развлечете го во круг со дијаметар од одколу 20 сантиметри. Во тавче со нелепливо дно ставете малку масло да испечете ги лепињите од двете страни, секоја по околу 2-3 минути. Послужете ги топли со јадење по желба. Добар апетит!