РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Ароматични и пикантни сливи во тегла

Време е за подготовка на зимница, а покрај класичните специјалитети, ви предлагаме да направите и сливи во тегла. Ова пикантно и ароматично закисело овошје има интересен вкус, а подготовката воопшто не е комплицирана.

Потребно: 

  • 2,5 кг сливи
  • Грст нане
  • Грст босилек
  • 2 лути пиперки
  • 1 главица лук
  • Ловоров лист
  • 1 лажица шеќер (по тегла)
  • 1 лажичка сол (по тегла)
  • 20 мл оцет (по тегла)
  • Топла вода

Подготовка: Сливите исечете ги на половина, но не до крај, па извадете ги семките. Добро изблендирајте ги босилекот, нането, лукот и исчистените пиперки. Наредете ги сливите во стерилизирана тегла и ставете две лажици од добиената смеса, а потоа додадете шеќер, сол и оцет. Прелијте со топла вода и наредете ги теглите во тенџере со зовриена вода во која сте ставиле крпа. Покријте и оставете околу 7-8 минути. Извадете ги од тенџерето и уште еднаш цврсто затворете ги теглите. Добар апетит!