РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Брз летен ручек – туна салата со тестенини

Не минувајте часови пред шпорет додека траат жештините. Се што ви треба е да набавите квалитетни намирници и да уживате во летните оброци, кои се здрави и едноставни за подготовка. Добар апетит!

Потребно:

За 1 порција

  • 50гр туна од конзерва
  • 50гр тестенини
  • 40гр пченка
  • 80гр домати
  • 30гр рукола

Подготовка: Сварете ги и оладете ги тестенините. Туната исцедете ја од конзервата и заедно со исечканиот зеленчук измешајте ја во тестенините.