РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Поинаква супа 

Можеби малку невообичаена супа, но со сигурност ќе стане омилен оброк не само на децата, туку на целото семејство.

Потребно:

За 4 лица

  • 4 шолји вода
  • 2 коцки пилешка супа
  • 2 моркова
  • 1 гранче целер
  • 250гр тортелини со сирење
  • Свеж магдонос

Подготовка: Во тенџере ставете ја водата заедно со исечканиот зеленчук, и кога ќе проврие ставете ги пилешките коцки и мешајте додека не се растопат во водата. Додадете ги тортелините и варете се заедно од 10-15 минути. Додадете го исечканиот свеж магдонос во количина по желба и ако сакате дополнителни зачини. Може да послужите со препечен леб.