РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Шпагети во сос од домати

Одличен предолг за ручек, за оние кои постат, но и оние кои сакаат да уживаат во оброк без месо. За подготовка ви се потребни само неколку состојки, малку време, а ќе добиете оброк кој е нутритивно богат.

Потребно:

  • 300гр тестенини
  • 300гр конзервирана туна или скуша
  • 80гр сос од домати
  • 1 чешне лук
  • Масло
  • Сол

Подготовка: Во тавче ставете масло, исечканиот лук, туната од конзерва, доматниот сос и се заедно измешајте и оставете малку да проврие. Додадете ги претходно сварените шпагети, се заедно убаво соединете и по неколку минути јадењето е подготвено за сервирање.