РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Брзи бомбици од кокос и бисквити

Доколку сакате домашно слатко и барате брз десерт, вкусните топчиња од кокос и бисквити се подготвени за вашето непце за само 10 минути.

Потребно:

  • 240 гр бисквити
  • 250 гр крем сирење
  • 50 гр шеќер во прав
  • 200 гр кокосово брашно

Подготовка: Сомелете ги бисквитите и измешајте ги со крем сирењето и шеќерот во прав. Посипете со кокосово брашно и обликувајте топчиња. Загрејте ја рерната на 180 °C и печете ги 8-10 минути. Добар апетит!