РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Пилешко за бебе 

Супер рецепт за подготовка на ручек за вашето малечко.

Потребно:

  • 50гр пилешки гради 
  • 100гр компир 
  • 1 помала јаболка 
  • Малку кромид 
  • 1 лажица маслиново масло

Подготовка: Загрејте го маслото во тенџере и динствувајте го кромидот додека не омекне. Додадете го пилешкото и пржете се додека не ја промени бојата. Потоа додадете го компирот, јаболката и 200мл вода, Оставете да проврие, затворете го тенџерето и варете уште 15 минути. Измиксајте го онака како што сака да јаде вашето бебе.