РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Солени корпи полнети со брокула и макарони

Брокулата е зеленчук кој има силен мирис и не секој сака да ја јаде. Но, ако ја подготвите на вистински начин, брокулата ќе им се допадне на сите. Затоа ви го пренесуваме најдобриот рецепт, а тоа се солени корпи со брокула.

Потребно: 

  • 400 гр брокула
  • 3 поголеми лепињи
  • 250 гр макарони
  • 60 гр путер
  • 1 кромид
  • 2 чешниња лук
  • 60 гр брашно
  • 600 мл млеко
  • Морско оревче
  • 200 гр кашкавал

Подготовка: Брокулата исечкајте ја на цветчиња, па сварете ја во солена вода. Сварете ги и макароните, а потоа процедете ги брокулите и макароните и измешајте ги во сад. Растопете го путерот, па пропржете го ситно исечканиот кромид и лукот, па додадете го брашното. Промешајте и кога ќе порумени, додадете го млекото. Зачинете со сол, бибер и морско оревче. Мешајте и гответе додека не се згусне бешамелот. Додадете 100 гр кашкавал и повторно измешајте. Додадете јка смесата во садот со макарони и брокула, па добро измешајте. На лепчињата исечете им го врвот и и издлабете ја средината. Наполнете со добиениот фил и посипете со преостанатиот кашкавал. Ставете да се печат во загреана рерна на 180°C околу 20 минути. Добар апетит!