РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Совршено печени, крцкави и зачинети компири

Зачинетите парчиња компир се добри за грицкање, послужени со некаков сос или како додаток на месо, риба или зеленчук. Крцкавоста ја должат на лебните трошки, а вкусот на зачините, кои ако сакате можете да ги прилагодите и на сопствениот вкус.

Потребно:

  • 1кг компир
  • 2 лажици сончогледово масло
  • 2 лажици лебни трошки
  • 1 лажичка мелена црвена пиперка
  • 1 лажичка сушена мајчина душица
  • ½ лажичка мешавина од бибер
  • ½ лажичка чили

Подготовка: Излупете ги компирите, измијте ги и исуштете ги со кујнски бришач. Потоа исечете ги надолжно, на осмини. Ставете ги во сад, па додадете го маслото и убаво измешајте ги. Во пластична кеса ставете ги лебните трошки и зачините, ставете ги компирите, па протресете за рамномерно да се обложат со состојките. Потоа, во тавчето за печење ставете хартија за печење, наредете ги компирите и печете ги 35-40 минути на 200 степени, додека не станат златно-кафеави и крцкави. Добар апетит!