РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Брзи бисквит коцки

Овој десерт ќе го подготвите за неполни 30 минути, а децата ќе го обожаваат.

Потребно:

  • 300гр мелени биксвити
  • 125гр маргарин
  • 125гр шеќер во прав
  • 1 банана
  • 1 чаша сок од портокал
  • 100гр ренадно чоколадо

Подготовка: Мелените бисквити, шеќерот во прав, маргаринот, сокот и чоколадото убаво измешајте ги. Смесата ставете ја на хартија за печење и развлечете ја во кора со дебелина од околу три сантиметри. Оставете да се стегне во фрижидер. Кога убаво ќе се олади, може да ја декорирате со стопено чоколадо. Сечете на коцки.