РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: СВЕЖО, СЛАТКО И ЗДРАВО – Беби летна кашичка

Сигурно не ви паднало на ум во еден оброк да измешате кајсија и морков. Ако досега не сте направиле, оваа комбинација ќе го воодушеви вашето бебе. Кашичката од кајсија и морков е наједноставниот летен оброк што можете да му подготвите на вашето малечко.

Потребно:

  • 1 кајсија
  • 1 морков

Подготовка: Како што веќе ви кажавме, ова кашичка се подготвува на наједноставниот можен начин. Едноставно сварете го морковот и кајсијата, кои претходно сте ги исчистиле и исечкале. По варењето, не подолго од 15-20 минути, состојки измиксирајте ги и летниот оброк е подготвен. Многу едноставно, зарем не?