Арчи го слави 2. роденден! Принцот Хари и Меган објавија нова фотографија од нивниот син како држи балони

Војводата и војвотката од Сасекс објавија нова слика од малиот Арчи, на која се гледа свртен со грбот како држи балони за неговиот роденден. Двојката апелираше до добронамерниците кои сакаат да го одбележат роденденот на нивниот син да донираат пари со кои ќе се платат вакцини против Ковид-19 за загрозените земји

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл позираат со нивниот син Арчи

Војводата и војвотката од Сасекс објавија нова слика од нивниот син Арчи за да го прослават неговиот 2. роденден.

Сликата, која е објавена на страницата Арчивел, го покажува синот на принцот Хари и Меган, кој е роден на 6 мај 2019 година, како држи балони. Посетителите на веб-страницата се поздравени со сликата заедно со порака во која се вели: „Придружете ни се во залагањето за правичност на вакцините на роденденот на Арчи“.

Војводата (36) и војвотката од Сасекс (39) објавија нова слика од нивниот син Арчи за да го прослават неговиот 2. роденден

Хари и Меган апелираат до добронамерниците кои сакаат да го одбележат вториот роденден на нивниот син да донираат пари за плаќање на вакцинациите против Ковид-19 во загрозените земји.

Тие издадоа заедничко соопштение во кое им се заблагодаруваат на оние што понудија „топлина и поддршка“ за нивното семејство во последните две години во чест на роденденот на Арчи, гестови што ги оставиле „длабоко трогнати“.

Арчи е роден на 6 мај 2019 година во Лондон

Двојката рече дека е „неверојатно благодарна“ на оние добронамерници кои дале пари за добри цели, волонтирале или собирале донации во име на нивниот син.

Во потпишаната изјава, објавена на веб-страницата на фондацијата Арчивел, Хари и Меган рекоа: „Нема да можеме вистински да се опоравиме сè додека сите, насекаде, немаат еднаков пристап до вакцините. И со таа намера, ве покануваме да придонесете колку што можете – ако имате средства за тоа – за да се донесат вакцини на семејствата во најранливите места во светот“, пренесува „Дејли мејл“.