РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Крем супа +8м.

Комбинацијата на зеленчук и месо, на бебето ќе му обезбеди оброк преполн со протеини и витамини.

Потребно: 

  • 50гр телешко месо
  • 1 морков
  • 1/2 тиквица
  • Праз
  • 1 компир 

Подготовка: Мало парче праз ситно се сечка и се става на малку маслиново масло да се динствува со телешкото месо. По половина час се додаваат изренданиот морков, компир и тиквичка. По потреба се додава малку вода и се остава на тивко да врие уште 20 минути. Сите намирници се миксираат со рачен блендер додека не се добие крем супа.