РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Месна кашичка +9.

Месна кашичка за бебе кое има наполнето 9 месеци, која изобилува со хранливи состојки.

Потребно:

  • Карфиол
  • 1 морков
  • 50гр мелено месо
  • 1/2 кромид
  • Неколку капки маслиново масло

Подготовка: Морковот и кромидот изрендајте ги и пропржете го заедно со меленото месо на малку масло. Потоа додадете го карфиолот, и додадете малку вода. Оставете се заедно да се вари половина час. Кога се ќе биде готово, измиксирајте со рачен миксер.