РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Пилешко со домат

Во текот на летните месеци, организмот, посебно на децата изискува посебни намирници. Со оглед дека високите температури предизвикуваат намалување на апетитот, од голема важност е на децата да им се подготви оброк богат со важни нутриенти.

Потребно:

Подготовка: Пилешкото подгответе го на тава за скара. За време на печењето попрскајте малку маслиново масло. Од компирот подгответе пие, и послужете го со печеното месо исечено на парчиња и домат салата.