РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Утринска кашичка +7м.

Ароматичен и хранлив појадок за бебе кое има наполнето седум месеци.

Потребно:

  • 70гр јаболка
  • 70гр крушка
  • 2 бисквити без шеќер
  • ¼ мала лажичка цимет

Подготовка: Јаболката и крушата излупете ги и сварете ги. Изгмечете ги со вилушка и се зедно згуснете го со додавање на две издробени бисквити. Зачинете со прстофат цимет и ароматичната кашичка за бебето е готова.